301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 00:18
 
ALTINORDU BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA
Altınordu Belediyesi CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in TBMM’sinde yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.
Gündem Haberi


Altınordu Belediyesi CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in TBMM’sinde yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.
Açıklama şöyledir: 
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in 19.12.2019 tarihli TBMM Genel Kurulunda, iftira kokan, hukuktan nasibini almamış, milletin kürsüsünden yaptığı konuşma ve ithamlarına cevabımız;
Öncelikle Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in “Ağır yolsuzluk üzerine konu mahkemeye taşınıyor...” cümlesi ile başlayan ve bir önceki dönem yüksek maliyetlerle belediyemizin çöp hizmetlerini yürüten firmadan elde ettiği tutanağı, gazi meclisin kürsüsünde hicap duymadan elinde sallayarak yaptığı konuşmasını, Altınordu belediyesini yüce mahkemeye mukavemet gösteriyor gibi algı yaratmaya çalışmasını ve kamuoyunda yolsuzluk kovuşturması varmış gibi algı oluşturma çabası içerisinde bulunmasını, milletin vekilliğine yakışmayan bu davranışlarını esefle ve şiddetle kınıyoruz.
Belediyemiz hakkında ağır ya da hafif hiçbir şekilde yolsuzluk iddiasıyla açılmış bir dava bulunmamaktadır. Yüce yargıya da saygın yargı mensuplarına da saygısı sonsuz bir kamu kurumu olan Altınordu belediyemiz bu süreçte yargıdan hiçbir belge bilgi saklamadığı gibi hiçbir tespite de engel olmamıştır. Aksine uzun yıllardır Belediyemizin çöpünü toplayan firmanın, yeni dönemde fahiş fiyatlarla iş yapamayacak olması üzerine gösterdiği refleksle, süreci engellemeye yönelik girişimleri üzerine yaptırmak istediği tespit esnasında, ilgili firmanın avukatının usulsüz davranışları ile kurumumuz zor durumda bırakılmaya çalışılmıştır. Bu olumsuzluk üzerine de ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, savcılık tarafından hukuki işlemler başlatılmıştır.
Ağır yolsuzluk ithamlarına konu edilen ve milletvekilinin adeta sözcülüğünü yaptığı çıkar odaklarının her türlü manipülasyon, şikâyet ve engelleme çabalarına rağmen ihalemiz 4 aylığına Pazarlık usulü ile gerçekleştirilmiştir. Hukuksuz çabaları sonuçsuz kalınca bu kez ihalenin iptali amacıyla idari dava açılmış ve mahkemece reddedilmiştir. Bu süreçte milletvekilinin sözcülüğünü yaptığı odakların suç duyuruları sonuçsuz kalmış olup Belediyemizce haklarında ihaleye fesat karıştırma girişimleri nedeniyle suç duyurusunda bulunulmuştur.
Hak, hukuk çerçevesinde kamu yararı gözetilerek, usul ve kanunlara uygun olarak yaptığımız bir önceki hizmet alımının süresinin tamamlanacak olması nedeniyle, 20/12/2019 tarihinde açıklık ve şeffaflık içerisinde canlı yayında kamuoyu ile paylaşmak suretiyle Açık İhalemiz gerçekleştirilmiştir.
Ancak her ne hikmetse her türlü karalama, manipülasyon, şikâyet ve engellemeye maruz bırakılan pazarlık ihalemiz ile aynı koşullarda ve süre içinde yapılmasına rağmen milletvekilinin adeta temsilciliğini ve taşeronluğunu yaptığı malum odaklardan bu açık ihalemize herhangi bir itiraz ya da katılım yapılmamış olması manidardır.
Bu ihalenin bir gün öncesinde TBMM kürsüsünden tüm bu gerçekleri hiçe sayarak konuşma yapan milletvekilini; milletin vekili olmaya, Anayasaya ve milletvekili yeminine sadık kalmaya, toplumun huzuru ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde Cumhuriyeti kuran, demokrasiyi inşa eden ve güçlü bir devletin temellerini atan ortak bilinç ve ortak hedefe uygun hareket etmeye, yüce Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin meşruiyet odağı Gazi Meclis’in kürsüsünü, karanlık çıkar gruplarının adeta sözcülüğünü yapmak için pervasızca kullanmaktan vazgeçmeye davet ediyoruz.
Göreve geldiğimiz tarihten bugüne kaynakları etkin, ekonomik ve verimli kullanma ilkesinden hareketle tasarruf anlayışını ön plana çıkartarak sadece kent temizliği işinden yaklaşık 7 milyon TL tasarruf sağlanmıştır. Bu konuda Halkımızın ve Altınordu Belediye meclisimizin bütün siyasi gruplarıyla birlikte, şehrimizin menfaatine birleştiği, desteklediği ve takdir ettiği gibi, kent temizliği hizmet alımında, aynı iş %50 oranda daha ucuza alınmışken, kamu yararı gözetilerek, milletin hukukunu korumak için adalet ve ahlakla gerçekleştirilmiş bir hizmet alımı ortadayken, hezeyanları ve akıl tutulmasıyla şaşkınlık yaratan vekil bunun neresinde yolsuzluktan bahsetmektedir.
Kurumumuzun usulsüz hiçbir iş ve işlemi olmadığı gibi aksine hukuk elbisesine bürünmüş kılıfıyla, hukuk yok sayılarak ihaleye fesat karıştırma teşebbüsüyle, hizmet alımımızın nasıl bir tehlike içerisine sokulmak istendiğini kamuoyuyla paylaşmıştık.
Bu süreçte kurumumuz kamu menfaatini gözeterek hareket etmiş, baskılara boyun eğmeden bir önceki kent temizliği hizmet alımındaki maliyete göre yarı yarıya daha düşük fiyata mal etmeyi başarmıştır.

Şehrimiz insanının aynı hizmeti yarı maliyetle almasını sağlayan bir belediyeye asıl sorulması gereken soruları kenara bırakıp, bu vesileyle 5 yılda 60 milyon tasarruf etmesini sağlayacak olan, yetimin hakkını gözeten bir Belediye Başkanına ve böyle bir kamu yararı hareketine karşı adeta kuşatma harekâtı başlatan, çöpten beslenen güruh ile onların savunucusu milletvekili, belediyemizi töhmet altında bırakma gayretine girmişlerdir.
İftiralarıyla ne muradı olduğuna anlam veremediğimiz milletvekiline ve yolsuzluk adı altında manşet atan gazetelerin asılsız iddialarla belediyemizi zan altına sokan ve kişilik haklarına saldırı niteliğinde bulunan ithamlarına karşı gereken hukuki işlemleri başlatacağımızı ifade eder, kıymetli vatandaşlarımızın menfaatine hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğimizi ve bu gibi kişilerin çukur muhalefetinin, hizmetlerimize şeffaflık, eşitlik, hukuk ve adalet içerisinde ulaşma kararlılığımıza engel olamayacağını belirtir, ithamda bulundukları kent temizliği işine yönelik 20.12.2019 tarihinde yapılmış olan açık ihalemizin bir gün öncesinde bu iddiaları gündeme taşımakla hangi meşum emellerin güdüldüğünü ise değerli kamuoyunun bilgi ve takdirlerine sunarız.
Altınordu Belediyesi, Başkanı ve yönetimiyle kent temizliği hizmetlerinde millileşme yolunda, baskılara boyun eğmeden, emin ve kararlı adımlarla ilerlemeye devam edecektir.
Kamu yararından taviz vermeden, hemşehrilerinin hakkını, hukukunu, yetimin malını hiç kimseye yedirmeden, bütün şehir eşit hizmet anlayışıyla, şehri ve şehrin her bir ferdini dinlemekten asla vazgeçmeden, kuşatıcı, birleştirici, ötekileştirmeyen bir dille şehir ittifakını halkıyla birlikte tesis edecektir.
Altınordu Belediyesi, Başkanı ve yönetimiyle Vizyonu Dünya Kenti Altınordu için, gece gündüz demeden, yılmadan yorulmadan çalışmaktan, ileri demokrasiden, hesap verilebilir saydam ve şeffaf yönetimden, hukuktan, adaletten ödün vermeyecektir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ALTINORDU, BELEDİYESİNDEN, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Ordu
Yağışlı
Güncelleme: 25.02.2020
Bugün
- 10°
Çarşamba
- 14°
Perşembe
10° - 20°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 25.02.2020
İmsak
05:39
Sabah
07:03
Öğle
12:47
İkindi
15:49
Akşam
18:20
Yatsı
19:39
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
46
0
3
7
13
23
2
Trabzonspor
45
0
3
6
13
22
3
Galatasaray
45
0
4
6
13
23
4
Sivasspor
45
0
4
6
13
23
5
Alanyaspor
39
0
6
6
11
23
6
Fenerbahçe
38
0
7
5
11
23
7
Beşiktaş
37
0
8
4
11
23
8
Göztepe
34
0
6
7
9
22
9
Gaziantep FK
31
0
8
7
8
23
10
Gençlerbirliği
27
0
10
6
7
23
11
Antalyaspor
25
0
10
7
6
23
12
Yeni Malatyaspor
24
0
10
6
6
22
13
Denizlispor
24
0
11
6
6
23
14
Çaykur Rizespor
24
0
12
3
7
22
15
Konyaspor
21
0
10
9
4
23
16
MKE Ankaragücü
20
0
11
8
4
23
17
Kasımpaşa
19
0
14
4
5
23
18
Kayserispor
16
0
13
7
3
23
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı